Az elemi hajlts
A Qi (Chi)
Qi (Csi)
A 氣 qi a (cs) vilgegyetemet mozgat s llekknt that letenergia; rsjegye az raml levegt illetve az let jelnek tekintett llegzetet brzolja. Minden ltezt alkot s tpll ert kpvisel, valamennyi jelensgben tetten rhet, kapcsolatot teremt az anyagi (lthat) s nem-anyagi (nem lthat) vilg kztt, a ltezs mozgatja. Folyamatosan vltozik, s mindent sszekt.
A Chit a termszet mind a ngy f eleme, s azok rszelemei is sugrozzk, ezrt a chi irnytsval befolysolhatjuk ezeket az elemeket.
Yin (Jin) s Yang (Jang)
E kt plus – „pozitv” s „negatv” – kzti feszltsg a vilgegyetem, az let mozgatja, a mindent that rezgs, ami ltal, s amiben ljk mindennapjainkat.
angol-magyar fordts
Chi s a Szellemi munka (Qi and Spirit Work)
Ez a sajt knai pergamentekercs. Megmutatni, hogyan lehet nagy alakja mind fizikailag, mind lelkileg. A srga vonalak Qi (chi). A fels sorban beolvassa "Qi s a szellemi munka". s a baloldalon azt mondja: "Er" Gyorsasg "," vz "," pihens "" Tai Chi "" Ling Jing Kong "(Hatkony res Er).
(Szerintem a Thai Chi ltali tuds is elg hozz. Mivel az elemi hajlts alapja, hogy megtanuljuk rzkelni s irnytani a Chi-t kvl-bell, illetve ramoltatni befel-kifel. Ha ez nem sikerl, az elemi hajlts sem fog menni.)
A harmadik szem
A harmadik szem az n. homlok csakra, mely a homlok kzepn tallhat, szemldk magassgban.
Vz
A vz hajlts mozdulatai a Tai Chi mozdulataira vezethetk vissza.
Videlink:
http://www.youtube.com/watch?v=1ztMYYV7TVY
Vzhajlt tekercs (Waterbending Scroll)
A vzhajltk mozgsa a Thai Chi-n alapszik. Ruhzatuk szne a kk s rnyalatai.
A vzhajltk tudnak a leggyorsabban ttrni a vdekezsrl a tmadsra, illetve fordtva is. St kpesek egyszerre tmadni s vdekezni is. De ha nincs a kzelkben vz, nem tudnak hajltani.
Alfajai:
Az indahajlts
Az indahajlts a vzhajlts egyik fajtja. A vzzel teli indkat hajltjk. Az elkorhadt, szraz indkat nem lehet hajltani. Az indkat kpesek maguk kr hajltani ezzel vdelmet nyjtanak maguknak. Viszont az indkkal krbe tudnak tekerni msokat s akr meg is fojtani. Hasznlathoz szksgesek az indk.
A vrhajlts
A vrhajlts szintn a vzhajlts egyik fajtja. Ez a legersebb s a legnehezebben megtanulhat formja a vzhajltsnak. Nem lehet ellene vdekezni, hiszen magra az emberre, vagy llatra hat, a bennk lv vrt irnytjk.
A gygyts
A vz hajltk kpesek gygytani a vz segtsgvel. Sok mindent meglehet gygytani vzzel, de nem mindent. A srlsek nagy rszt igen, viszont a rgi srlseket, fleg amit tz okozott mr nem lehet meggygytani. A hallbl visszahozni s a fel nem srt jszltteket, szintn nem lehet mr megmenteni. Ezekre a kivtelekre, amiket egy nagy gygyt sem kpes megtenni sima vzzel, azonban van egy kivtel, amvel ezek mgis megtehetv vlnak. A szellemvzzel.
(Szerintem ez gy mkdik, hogy a chi ramlst felgyorstjk a testben, ezzel a test ngygyt folyamatt is felgyorstjk, gy a seb hamarabb gygyul be. Vagy pedig, mivel a vz egy chi forrs, gy az abban lv energit sszpontostjk a srlt helyre, s a plusz energia ltal a seb hamarabb gygyul be. De taln mindkett lehetsges.)
A Szellemvz
A szellemvz egy olyan, klnleges vz, mely szellem energit tartalmaz. Mivel a szellemet a puszta letenergia nem vonzza, ezrt nem lehet kznsges vzzel a hallbl visszahozni msokat. De a szellem energia vonzza a szellemet, gy ha szellemvzzel, szellem energit helyeznk a holttestbe, az a szellemet arra kszteti, hogy trjen vissza testbe, s jra egyesljn vele. Ugyan gy van ez a rgi, illetve tz okozta sebekkel is. A szellem energia letre kelti a tz s az id ltal elpuszttott sejteket, s a srls begygyul.
(Szerintem gy lehet szellemvizet csinlni, hogy megidzzk a termszet egyik szellemt, elksztnk nmi vizet, aztn rvesszk a szellemet, hogy legyen egy ideig a vzben, gy a vizet feltlti energijval)
Fld
A fld hajlts mozdulatai a Kung Fu-bl szrmaznak. A fld hajlts lnyege a semleges Jingben van, ki kell vrni a megfelel pillanatot s akkor kell tmadni.
Videlink:
http://www.youtube.com/watch?v=LE0zSG_Bl38&feature=related
Fldhajlt tekercs (Earthbending Scroll)
A baloldalon azt mondja: "Fldhajlt gyakorlat. A jobb oldalon azt mondja: "mozdthatatlan elme", amely az, ami szksges "Fldkanyarban.
A fldhajltk mozgsa a Kung Fu Hung Gar-on alapszik. Ruhzatuk szne a zld s rnyalatai.
A fldhajltk ers vdelmet tudnak fellltani, viszont ez helyhez kttt, illetve, ha nincs a kzelkben fld, nem tudnak hajltani.
Alfajai:
A homokhajlts
A homokhajlts a fldhajlts egyik fajtja. Homokhajltssal kpesek vagyunk a laza, apr szemcsj homokot hajltani, mozgatni, homok vihart kelteni s embereket belesllyeszteni.
A fmhajlts
A fmhajlts a fldhajlts msik s egyben legnehezebbik ga. A fmhajltshoz, nagyon j fldhajltnak kell lenni, olyannak, aki kpes megrezni brmilyen kis trgyban a fld jelenltt. Fmhajltsra, azrt lehet egy fldhajlt kpes, mert a bnykbl kinyert kzetekbl kszl a fm, magbl a fldbl jn. A fmhajltk kpesek fm cellkbl megszkni, a fmet kedvkre alaktani, fm ajtkat kinyitni, fm trgyakat mozgatni stb., brmit tenni azzal, amiben van fm.
Tz
A tzhajltk kpesek bels chijkbl is tzet ltrehozni, de egy mr g tzbl is kpesek hajtani. A tz hajlts mozdulatai az szaki Shaolin Kung Fu stlusban keresendk, mely az egyms utni gyors tmadsairl ismert.
Videlink:
http://www.youtube.com/watch?v=1owewljBF2M&feature=related
Tzhajlt tekercs (Firebending Scroll)
A knai a bal oldalon azt mondja: "tzhajlt gyakorlat" s a "llegzet, az energia, a tz" (ami a folyamat tzhajlts hasznlni, hogy a tz bellrl). s a jobb fels azt mondja, "tz tmadst", s a jobb als azt mondja, "tz vdelem".
(A legfels technikhoz a bels chi-t kell hasznlni: A mly belgzssel beszvjuk a kls chi-t. Ha az tskor elg nagymrtk chi-t bocstunk ki a vgtagunkon t a testnkbl, az klnkbl hirtelen kiraml nagymrtk chi elgg felforrstja a vgtagunk eltti molekulkat, hogy azok lngra lobbanjanak, s az ts irnyba egy tzlabda szll el a levegben.)
A tzhajltk mozgsa az szaki Shaolin Kung Fu-n alapszik. Ruhzatuk szne a piros s rnyalatai.
A tzhajlts tmadsra a legalkalmasabb, mivel a tz a legveszlyesebb, legpuszttbb elem mindkzl. Viszont a tzhajltk majdnem teljesen vdtelenek, mivel a tzn s a villmon kvl ms ellen nem tudnak vdekezni.
Alfajai:
A villm hajlts
A villm hajlts a tz hajlts legtisztbb, erszaktl mentes formja. A villm pontos s hallos. A villm hajltshoz lelki nyugalom szksges. A vilgban kt energia ltezik: a jin s a jang, a pozitv s a negatv energia. A kettt kett kell vlasztani, ebbl egyenslytalansg ered. Az energia helyre akarja lltani az egyenslyt, s amikor ez a kt energia egymsra tall s a hajlt utat mutat nekik, ltrejn a villmls.
A villm visszairnytsa
A villm visszairnytsakor hagyni kell, hogy az energia ramoljon a testben s azt a villm kvetni fogja. Az ramls folyamata az ujjhegytl a knykn s a vllon t a gyomorba megy, ahonnt tovbb a msik kzen keresztl tvozik az energia. A testben a gyomor az energiaforrs, a chi tengernek is hvjk. A gyomor fel val kitr ltfontossg, hiszen a villmls nem mehet keresztl a szven, mert az hallos lenne.
A robbants
A robbantsnl a harmadik szembe sszpontostottuk az energit s hagytuk, hogy az energia elhagyja testnket. Az egy pontban felgylemlett nagy energia mennyisg robbansszeren hagyta el a testet, gy nagyon ers s nagy hatsugar robbansokat tudunk ltrehozni. Ebben a technikban nagyon fontos a chi ramlsa. (Ha a chi helytelenl ramlik, akkor a sajt magadat robbantd fel!)
A lvahajlts
A lvahajlts. A lva nem ms, mint olvadt kzet, gy a fldhajltssal is rokonsgba lehet hozni. A lva folykony llaga miatt pedig a vz hajlts tudsa sem rt. A tz s a lghajlts pedig fleg a lva hmrskletvel, szilrdsgval, ill. folykonysgval lehet kapcsolatban. Magas s nehz szint technika a lvahajlts.
Leveg
A lghajltk szelet, lgrvnyt, torndt kpesek kelteni. Az ellenfelet el is tudjk fjni maguktl. A lgroller, egy leveg gmb amin utazni is lehet. A lghajlts alapjai egy bels harcmvszetbl, a Ba Gua-bl ered, harcols kzben inkbb lelki erejket hasznljk.
Videlink:
http://www.youtube.com/watch?v=Mit5F3d2cWM&feature=related
Lghajlt tekercs (Airbending Scroll)
A bal oldalon azt mondja: "lghajlt kz s a szemlyzetet gyakorlat" a knai, s a jobb oldalon azt mondja, "ramlsi leveg". A knai lgi s chi hasznlja ugyanazt a karaktert, gy van egy ketts jelentse "ramls chi". Melyik az, amit minden vadszat kell tennie.
A lghajltk mozgsa a Ba Gua-n alapszik. Ruhzatuk szne a srga s rnyalatai.
A lghajlts nvdelemre a legalkalmasabb, viszont tmadsra nem nagyon. A msik elny, hogy leveg mindig krlveszi a lghajltt.
A lghajlts alapjai egy bels harcmvszetbl, a Ba Gua-bl ered, harc kzben inkbb lelki erejket hasznljk.
Vz elem csillagjegyek:
Halak (02.19-03.21)
Rk (06.21-07.21)
Skorpi (10.21-11.21)
Fld elem csillagjegyek:
Bika (04.21-05-21)
Bak (12.21-01.21)
Szz (08.21-09.21)
Tz elem csillagjegyek:
Kos (03.21-04.21)
Nyilas (11.21-12.21)
Oroszln (07.21-08.21)
Leveg elem csillagjegyek:
Ikrek (05.21-06.21)
Vznt (01.21-02.21)
Mrleg (09.21-10.21)
A testnk energii a csakrkban gylnek ssze. Az rzelmi gondok, rossz lmnyek viszont elzrhatjk ket. 7 csakra tallhat a testben, mindegyiknek megvan a maga clja s mindegyiket egy bizonyos rzelmi piszok, zrhatja el.
1. csakra: Ez a Fld csakra, ami a gerincben tallhat. Clja a tlls s a flelem zrhatja el. Megnyitshoz le kell gyzni minden flelmnket.
2. csakra: Ez a Vz csakra. Ez az rm csakrja s a bntudat zrhatja el. Ennek a csakrnak a megnyitshoz meg kell bocstani magunknak.
3. csakra: Ez a Tz csakra, ami a gyomorban tallhat. Ez a csakra az akaratert befolysolja s a szgyen zrja el.
4. csakra: Ez a Szv csakra. Ez a szeretet csakrja s a bnat zrhat el.
5. csakra: Ez a Hang csakra, ami a torokban tallhat. Ez az igazsg csakrja s a hazugsgok zrhatnak el, amiket magunknak mondunk.
6. csakra: Ez a Fny csakra, ami a homlok kzepn tallhat. Ez a tisztnlts csakrja s a tvhitek zrhatjk el.
7. csakra: Ez a gondolat csakrja ami, a fejnkben tallhat, ez a tiszta kozmikus energia csakrja s a fldi kapcsolatok zrhatjk el. Megnyitshoz el kell engedni az sszes fldi kapcsolatunkat
Az elemi hajltshoz tz alapvet s nlklzhetetlen dolog szksges: testedzs (nyjtgyakorlatokat is bele rtve), meditci, gyorsasgfejleszts, egyenslyrzk fejleszts, a Chi irnytsnak elsajttsa, hit, bizalom (fleg nbizalom), akarater, kitarts, trelem.
A bossz tja mindig knnyebb a megbocstsnl, viszont a bosszval sajt magunknak is rtunk.
Az Avatr s az avatr llapot
Az elemi hajltk kzl a leghatalmasabb s legersebb az Avatr. az egyetlen, aki kpes brmilyen formjban irnytani mind a ngy termszeti elemet, s kpes belpni az n. Avatr llapotba. a bolyg s a sokkoldal harmnia legfbb re s fenntartja.
Az avatr llapotba csak gy lehet belpni, ha az illet megnyitja testnek mind a ht csakrjt. Ekkor hatalmas mennyisg chi ramlik t, gylik ssze a testben, s az elemeket hatalmas mennyisgben kpes egyszerre befolysolni.
|